مقاله پی جویی طلا و آنتیموان در منطقه شوراب در word

برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

 مقاله پی جویی طلا و آنتیموان در منطقه شوراب در word دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله پی جویی طلا و آنتیموان در منطقه شوراب در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله پی جویی طلا و آنتیموان در منطقه شوراب در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله پی جویی طلا و آنتیموان در منطقه شوراب در word :

سال انتشار: 1382

محل انتشار: اولین همایش معدن و علوم وابسته

تعداد صفحات: 7

نویسنده(ها):

محمدحسین زرین کوب – استادیار دانشکده علوم دانشگاه بیرجند
حمید گرانیان – کارشنای ارشد اکتشافات معدن و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد طب

چکیده:

از آنجا که پایه و اساس تمدن بشری به مواد بدست آمده از زمین گذاشته شده است، می توان گفت بقا، رشد و تکامل تمدن هر ملتی بدون شناخت کافی از مسائل زمین شناسی و پتانسیلهای معدنی کشورش امکانپذیر نمی باشد. این مقاله حاصل مطالعات پی جویی طلا و آنتیموان در منطقه شوراب واقع در 70 کیلومتری جنوب شهرستان فردوس است. به دلیل وجود معادن متروکه سرب و روی که حدود سی سال پیش تعطیل شده است و وجود اندیس های معدنی در نقشه 1/250000 بشرویه، منطقه مذکور برای مطالعات اکتشافی مورد نظر قرار گرفته است. کارهای انجام شده شامل تهیه یک نقشه زمین شناسی معدنی با مقیاس 1/20000 بر اساس عکس های هوایی با همین مقیاس، مطالعات کانی شناسی نوری، مینرالوگرافی و اشعه ایکس بر روی نمونه های بررسی های سنگ شناسی و زمین شناسی اقتصادی، حفر ترانشه و چاهک اکتشافی، مطالعات ژئوشیمیایی محیط سنگی و ماحصل کار نتیجه گیری و پیشنهادات می باشد.
بررسی ها نشان می دهد که وجود رگچه های آنتیموان در سطح زمین در سطح گسلهای (نمونه ای حتی با عیار 22/37%)، پیدا شدن نمونه های با عیار 12/4ppm طلا و 650ppm نقره و وجود کانی های کربناتی مس (مالاگیت و آزوریت) در منطقه از نظر اکتشافی بسیار غنی و مناسب می باشد.

برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید